Virksomhedsmedlemmer

af: Birgitte JørgensenSend mail

Her ses en liste over virksomhedsmedlemmerne i Økologisk Landsforening. Listen opdateres løbende.

Print

AB Catering www.abcatering.dk
ABL Food A/S www.ablfood.dk
Antons www.saftanton.dk
Ardo www.frigodan.dk
Arla Foods Amba www.arla.dk
Aurion Bageriet www.aurion.dk
Bandholm Frugtplantage www.bandholmfrugtplantage.dk
BE-FAIR www.be-fair.dk
BC Catering www.bccatering.dk
Biodania www.biodania.dk
Biogan A/S www.biogan.dk
Biosa Danmark Aps www.biosa.dk
Biosynergy A/S www.biosynergy.dk
BKI Foods A/S www.bki.dk
Bo & Co.
Bornholms Mosteri www.bornholmsmosteri.dk
Bramisto Aps www.bramisto.com
Catering Engros A/S www.cateringengros.dk
Chokolade Compagniet www.chokolade-compagniet.dk
Crispy Food International www.crispyfood.com
Dalby Mølle A/S www.dalby-moelle.dk
Danforel A/S www.danforel.com
Danish Agro www.aarhusandel.dk
DanOrganic A/S www.danorganic.com
Danæg www.danaeg.dk
Dansk Cater www.cater.dk
Dansk Helios Erhvervsdriv. fond www.helios.dk
Dansk Økologi Agentur
Danske FrugtAvlere A/S www.danskkernefrugt.dk
DK Trading www.dktrading.dk
DLF-TRIFOLIUM A/S www.dlf.dk
DLG www.dlg.dk/oekologi
DLG Food www.dlgfood.dk
DLG Food Grain A/S www.dlgfood.dk
Dragsbæk A/S www.dragsbaek.dk
Enghavegaard
Enoki I/S www.tvedemose.dk
Europafrugt Økologi A/S
FairFood www.fairfood.dk
Falengreen www.falengreen.com
Farre A/S - Aalbæk Specialiteter www.aalbaekspecialiteter.dk
Det Grønne Selskab
www.roxx.dk
Food Solutions Aps www.foodsolutions.dk
Friland A/S www.friland.dk
Frøsalget www.froesalget.dk
Gartneriet Marienlyst www.marienlyst.net
Gasa Nord Grønt www.dlgfood.dk
Gemi A/S www.gemi.dk
Good Food Group www.goodfood.dk
Gourmandiet www.gourmandiet.dk
Gram og Nybøl Aps www.gramslot.dk
Grauballe Bryghus www.grauballe-bryghus.dk
Grøn Fokus www.gronfokus.dk
Grøntgrossisten www.groentgrossisten.dk
Gråsten Fjerkræ Aps www.unghanen.dk
Halkær Vin www.halkaervin.dk
Hanegal A/S www.hanegal.dk
Hedegaard Foods www.hedegaard-foods.dk
Heibergs Dessertcirkus www.dessertcirkus.dk
Herrens mark www.herrens-mark.dk
House of Denmark A/S www.houseofdk.com
Hørkram Schulz Food Service www.hoka.dk
Il fornaio A/S www.ilfornaio.dk
JUST COFFEE www.justcoffee.dk
Kavli www.kavli.dk
Kent Kaffe www.kentkaffe.dk
Kernegården www.kernegaarden.dk
Kildespring A/S www.kilde-spring.dk
Knuthenlund www.knuthenlund.dk
Kohberg Brød Aps www.kohberg.dk
Kokken & Køkkenhaven ApS (Fields of Flavour) www.friskmad.dk
Kornsang www.kornsang.dk
Krone Vin Aps www.kronevin.dk
Lantmännen Cerealia A/S www.havnemollerne.dk/Foodservice
Lantmännen Unibake Danmark A/S www.lantmannen-unibake.dk
Løgismose Mejeri A/S www.logismose.dk
Magnihill www.magnihill.se/da
Mejnerts Mølle N.A.M. A/S www.viskingegaard.dk
Mils Kompagniet www.milskompagniet.dk
Mineralvandsfabrikken Frem www.fremvand.dk
Mineslund www.mineslund.dk
Mølle Skovly ApS (Woodshade organics) www.molle-skovly.dk
Mørdrupgaard www.moerdrupkorn.dk
Nakskov Mill Foods A/S www.nmfoods.dk
Naturmælk A.m.b.a. www.naturmaelk.dk
Nielsen & Smith A/S www.nscorn.dk
Ninsta Cider www.fejoecider.dk
Nordic Organic Food Aps
Nyborggaard www.nyborggaard.dk
Nyker Brød www.nykerbrod.dk
Oialla www.bojesen.dk/oialla
Oscar A/S www.oscar.dk
Pilely -
P.J. Maskinservice -
Rose Poultry www.rosepoultry.dk
Rynkeby Foods A/S www.rynkeby.dk
Rømer Naturprodukt www.romernaturprodukt.dk
Skee Ismejeri www.skeeis.dk
Skærtoft Mølle www.skaertoft.dk
Slagtergården i Holbæk www.slagter.dk
Solhjulet www.solhjulet.dk
Sophus Choice -
Sunny Juice ApS www.sunnyjuice.dk
Sunprojuice.dk A/S www.sunprojuice.dk
Svane ApS www.svanetrading.dk
Svanholm Økogrønt ApS www.svanholm.dk/ix.php?m=4020
Sødam Øko. Fjerkræslagteri Aps www.soedam.dk
Sønderjydsk Kål ApS www.soenderjydsk-kaal.dk
Søris I/S www.soeris.dk
Them Andelsmejeri www.them-ost.dk
Thise Mejeri amba www.thise.dk
Thisted Bryghus A/S www.thisted-bryghus.dk
Urtegården www.urtegaarden.dk
Urtekram A/S www.urtekram.dk
Valsemøllen A/S www.valsemollen.dk
Villerslev Skaldyr www.villerslev-skaldyr.dk
Wiik & Co Aps www.wiik.dk
Økoladen ApS www.oekoladen.dk
Økologihaven Aps.
Økologisk Grønne Torv ApS www.okobyen.dk
Økovin www.oekovin.dk
Øllingegård Mejeri www.oellingegaard.dk
Ørbæk Bryggeri Naturfrisk www.oerbaek-bryggeri.nu
Øristeriet www.øristeriet.dk
Aarstiderne a/s www.aarstiderne.com

 

 

Henrik Hindborg

Henrik Hindborg
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 13
Mobil-
MailSend
 
 

Birgitte Jørgensen

Markedskonsulent
Birgitte Jørgensen
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 41
Mobil-
MailSend
 
 
 

Cathrine Esmann

Fødevarerådgiver
Cathrine Esmann
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 51
Mobil-
MailSend
 
 

Dorthe Kloppenborg

Projektleder
Dorthe Kloppenborg
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 08
Mobil40 17 98 48
MailSend
 
 
 

Gitte Hvoldal

Gitte Hvoldal
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 49
Mobil-
MailSend
 
 

Helle Bossen

Helle Bossen
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 15
MailSend
 
 
 

Henriette Winther

Henriette Winther
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 43
Mobil-
MailSend
 
 

Klaus Bentzen

Klaus Bentzen
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 05
Mobil-
MailSend
 
 
 

Rikke Thorøe Grønning

Foodservice Koordinator
Rikke Thorøe Grønning
AfdelingMarkedsafdelingen
Dir. Tlf.87 32 27 45
Mobil-
MailSend
 
 

Bliv medlem nu

Som virksomhedsmedlem af Økologisk Landsforening får du:

 

  • Større indflydelse på udviklingen i den økologiske sektor
  • Glæde af afsætningsfremmende kampagner i samarbejde med detailhandlen
  • Professionel rådgivning fra vores Markedsafdeling

 

 

Annonce

 

Bespisning og storkøkkener

Hjælp, inspiration, tips og gode råd til, hvordan du omlægger køkkenet til økologi.